Kung Pao: Chuťová exploze ve vaší kuchyni! Vyzkoušejte náš jedinečný recept na tento oblíbený pokrm

Kung Pao Recept

"Začněte vařit s námi: Zde je úvod k našemu kung pao receptu, který dokonale spojuje sladké a kořeněné chutě pro skvělou chuťovou zkušenost. Následující instrukce vám ukáží, jak si snadno připravit tento tradiční pokrm plný osvěžujících ingrediencí a pikantního koření."

Historie kung pao pokrmu

Kung pao je jedním z nejznámějších čínských pokrmů, který si získal oblibu po celém světě. Přestože se zdá být velmi starým jídlem, jeho historie sahá pouze do 19. století. Kung pao recept vznikl za vlády císaře Čchien-lunga, který měl rád kořeněná jídla s arašídovou omáčkou. Císařský kuchař Feng Guifang při přípravě tohoto pokrmu použil kuřecí maso a chili papričky, což dalo jídlu příjemně pikantní chuť. Kung pao se stal oblíbeným i u dalších vladařů dynastie Čching a postupem času se dostal i mimo palácové zdi. Dnes má každá čínská restaurace svůj vlastní recept na kung pao, ale základem stále zůstávají kuřecí kousky smažené na oleji s arašídovými ořechy, chilli papričkami a dalšími kořenícími přísadami. Ať už ho konzumujete samotného nebo s rýží nebo těstovinami, kung pao je vynikajícím způsobem, jak ochutnat autentickou čínskou kuchyni.

Seznam ingrediencí

Seznam ingrediencí pro kung pao recept:

Postup přípravy

Postup přípravy:

Následujte tyto kroky, aby jste mohli připravit skvělý kung pao pokrm:

1. Nakrájejte kuřecí maso na malé kostky a smíchejte s trochou soli, pepře a škrobové mouky.

2. Na pánvi rozpálte olej a smažte kuřecí maso do zlatova.

3. Přidejte nakrájenou papriku, cibuli a česnek a opékejte je spolu s kuřecím masem několik minut.

4. Do směsi přidejte restový arašíd (můžete použít i lískové ořechy), sojovou omáčku, ocet a cukr.

5. Vařte mix další minuty, dokud se omáčka neztuhne.

6. Poslední krok je přidat nakrájenou zeleninu (například mrkev nebo celer) a restovat ji spolu s ostatními ingrediencemi po dobu 2-3 minut.

7. Podávejte horké s rýží nebo těstovinami.

Máme recept na vynikající kung pao jídlo! Doufám, že si ho užijete!

Variace receptu

Variace receptu

Zde si můžete přečíst různé varianty kung pao receptu. Vyzkoušejte nové ingredience a pozměňte recept podle svých chutí! Od tradičních jídel až po moderní verze, najdete zde inspiraci na vaření vlastního oblíbeného kung pao pokrmu.

Tipy a triky

Tipy a triky pro dokonalý kung pao recept! Zde najdete užitečné rady a doporučení, jak připravit tento oblíbený čínský pokrm jako profesionál. Od správného výběru ingrediencí po důležité kroky v procesu vaření, budete mít veškeré informace potřebné k tomu, aby váš kung pao byl chuťově i vizuálně úchvatný. Sledujte náš průvodce a staňte se mistrem v přípravě tohoto lahodného jídla!

Pokud jste milovník čínské kuchyně, nebojte se vyzkoušet tento skvělý recept na kung pao. V následujících krocích se dozvíte, jak snadno a rychle připravit tento lahodný pokrm. A co je nejdůležitější, budete potřebovat minimum ingrediencí! Neváhejte a zkuste si ho sami!

Publikováno: 25. 07. 2023

Kategorie: kuchyně

Autor: Jiří Havelka

Tagy: kung pao recept | recept na pokrm