Kuřecí rarášci: Kostnatě chutný zážitek pro milovníky klasické kuchyně

Kuřecí Rarášci

Vítáme vás k našemu receptu na lahodné kuřecí rarášky! Tyto výborné kousky kuřecího masa na kosti s kořením jsou oblíbené po celém světě a určitě si získají i vaše srdce (a žaludek). Připravte se na jednoduchý postup, kterým zvládnete uvařit skvělé rarášky i bez zkušeností v kuchyni.

Historie kuřecích rarášků

Historie kuřecích rarášků sahá až do středověku, kdy se tato chutná lahůdka připravovala na dvorech šlechticů. Po celou dobu své existence byli kuřecí rarášci oblíbeným jídlem nejen v České republice, ale i v dalších zemích po celém světě.

Původně se rarášci připravovali s kořením a solí, později se však receptura rozrostla o další ingredience jako jsou cibule, paprika či rajčata. Každý kuchař má svůj vlastní recept na kuřecí rarášky, díky čemuž se liší nejen chutí, ale i texturou.

Dnes lze najít kuřecí rarášky v nabídce mnoha restaurací a fast foodů, ale stále existuje mnoho rodin a tradičních hospodářství, kde se tato pochoutka připravuje podle starých rodinných receptů.

Potřebné ingredience

Potřebné ingredience pro přípravu lahodných kuřecích rarášků jsou následující:

- 4 kuřecí stehna s kostí

- 1 cibule nakrájená na drobné kousky

- 2 stroužky česneku nakrájené na tenké plátky

- 2 lžičky soli

- 1 lžička mletého pepře

- 1 lžička mleté sladké papriky

- 1/2 lžičky mletého kmínu

- 1/2 lžičky mleté kurkumy

- 2 lžíce olivového oleje

S těmito ingrediencemi se vaše kuřecí rarášci stanou naprosto dokonalými!

Postup přípravy kuřecích rarášků

Rádi byste připravili skvělé kuřecí rarášky, ale nevíte, jak na to? Následující postup vám pomůže k dokonalým výsledkům. Postup přípravy je jednoduchý a srozumitelný, stačí se držet následujících kroků:

1. Podle počtu porcí si nakrájejte kuřecí maso (např. stehna) na kosti o vhodné velikosti.

2. Maso osolte a okořeňte podle své chuti (např. paprikou, kmínem, česnekem).

3. Rozpalte pánev s trochou oleje a opečte kuřecí maso z obou stran dozlatova.

4. Poté přidejte cibuli nakrájenou na malé kousky a společně osmažte.

5. Přidat můžete i papriku nebo rajčata podle své chutě.

6. Zalijte maso vodou tak akorát aby bylo ponořeno, nevařte silně, ale vařte pomalu do té doby než je maso měkké (cca 45 minut).

7. Hotová jídla můžete servírovat například s rýži nebo knedlíky.

Vychutnejte si lahodné kuřecí rarášky tímto jednoduchým postupem!

Varianty koření pro kuřecí rarášky

Pokud rádi experimentujete v kuchyni a chcete připravit něco nevšedního, určitě byste měli vyzkoušet kuřecí rarášky! Tyto lahodné masové pokrmy jsou plné chuti a kromě samotného masa se hodně táže na správný výběr koření. Proto jsme pro vás připravili několik variant koření, které můžete použít při přípravě vašich vlastních kuřecích rarášků. Zkusit můžete například tradiční směsi koření jako je kari, kurkuma nebo paprika, ale také méně obvyklá koření jako je harissa nebo ras el hanout. Vyberte si ty správné ingredience a nechte se unést do světa exotických chutí!

Podávání a doporučené přílohy

Podávání a doporučené přílohy k nejlepšímu kuřecímu pokrmu na kosti, kuřecím rarášcům, jsou klíčové pro úplné vychutnání této lahodné pochoutky. Doporučujeme podávat se zeleninovým salátem, pečenými brambory nebo rýží. Pro dokonalost můžete přidat i omáčku na bázi smetany nebo bylinkové máslo. S tímto jednoduchým a chutným jídlem si užijete skvělou chuť a spoustu radosti ze vaření!

Závěr a tipy na úpravu receptu

Závěr a tipy na úpravu receptu pro kuřecí rarášci:

Po dokončení přípravy lahodného kuřecího raráše je dobré si dát pár chvil na odpočinek a vychutnat si tu výtečnou chuť, kterou jsme právě dokázali vytvořit. Pokud ale máte chuť na ještě lepší zážitek, přinášíme vám několik tipů, jak můžete tento recept upravit:

- Pokud nejste fanoušky koření, můžete ho nahradit bylinkovou směsí dle vašeho vkusu.

- Chcete-li dosáhnout křupavé kůrky, do trouby můžete přidat trochu strouhanky nebo pokapat maso olivovým olejem.

- Kuřecí maso lze nahradit i rybím filetem, což je rovněž skvělá volba.

Takže pokud máte rádi skvělou chuť a nechcete se spokojit s obyčejnými jídly, zkuste náš recept na kuřecí rarášci a upravte ho podle svých představ!

Publikováno: 01. 07. 2023

Kategorie: kuchyně

Autor: Radka Novotná

Tagy: kuřecí rarášci | kuřecí maso na kosti s kořením