Oživte své chuťové pohárky s koktejlem Long Island - nejlepší recept na letní osvěžení!

Long Island Drink

Úvod do Long Island Drinku

Long Island Drink je jedním z nejoblíbenějších koktejlů na světě. Populární je především pro svou vysokou alkoholovou hodnotu a skvělou chuťovou kombinaci, která příjemně osvěží každého milovníka dobrého drinku. Tento koktejl byl poprvé připraven v 70. letech v Long Beach na Long Islandu, odtud také pochází jeho název. Pokud se rozhodnete tento drink ochutnat, připravte se na silný zážitek!

Historie Long Island Drinku

Historie Long Island Drinku

Long Island Drink, často nazývaný také Long Island Iced Tea, je silný koktejl, který se skládá ze čtyř druhů tvrdého alkoholu a několika dalších ingrediencí. Tento sladký a osvěžující nápoj má své kořeny v 20. století na ostrově Long Island v New Yorku.

Podle legendy byl Long Island Drink vynalezen v roce 1972 bartendrem jménem Robert "Rosebud" Butt v barovém salonu v Hamptons na Long Islandu. Podle jiných zdrojů se ale tento koktejl poprvé objevil již o několik let dříve v nezávislém baru ve městě Kingsport na Tennesse.

Nehledě na jeho skutečné místo původu, stalo se rychle populárním drinkem po celých Spojených státech a později i po celém světě. Dnes najdeme tento koktejl téměř ve všech barmanských menu a je oblíbenou volbou pro odlehčení po dlouhém dni.

Původní recept obsahoval jenom rum, gin, whiskey, tequilu a limetku s trochou ledového čaje. V průběhu let ale došlo k úpravám tohoto receptu a každý barman má svůj vlastní osobitý způsob, jak připravit tento oblíbený koktejl.

Dnes je Long Island Drink symbolem americké barmanské kultury a pro mnoho lidí spojen s letními oslavami, plážovým životem a relaxací.

Ingredience potřebné pro přípravu Long Island Drinku

"Ingredience potřebné pro přípravu Long Island Drinku"

Long Island Drink je oblíbený koktejl, který si můžete snadno připravit doma. K přípravě tohoto osvěžujícího nápoje budete potřebovat následující ingredience:

- 3 cl vodky

- 3 cl bílého rumu

- 3 cl ginu

- 3 cl tequily

- 2 cl citronové šťávy

- 1 cl jednoduchého sirupu (směs vody a cukru)

- Plátek citronu na ozdobení

Pokud máte tyto ingredience k dispozici, nemusíte už nic dalšího shánět a můžete se pustit do přípravy svého vlastního Long Island Drinku. Ať vám dobře chutná!

Postup přípravy Long Island Drinku

Postup přípravy Long Island Drinku

Long Island Drink je slavný a oblíbený koktejl, který kombinuje několik druhů alkoholu do jednoho silného nápoje. Zde je postup, jak si můžete sami připravit svůj vlastní Long Island Drink:

Ingredience:

- 1/2 oz vodka

- 1/2 oz rum

- 1/2 oz gin

- 1/2 oz triple sec

- 1/2 oz limetková šťáva

- ledové kostky

- coca-cola nebo Pepsi

Postup:

1. Naplňte shaker ledovými kostkami.

2. Přidejte vodka, rum, gin, triple sec a limetkovou šťávu.

3. Všechny ingredience důkladně protřepte.

4. Nalijte obsah shakeru přes sítko do vysoké sklenice naplněné ledovými kostkami.

5. Dolijte coca-colu nebo Pepsi podle chuti a promíchejte.

A váš Long Island Drink je hotov! Pamatujte si, že tento koktejl obsahuje více druhů alkoholu a je velmi silný, takže pijte s rozvahou a užijte si ho s mírou.

Varianty a úpravy receptu na Long Island Drink

Pokud hledáte inspiraci na Long Island Drink, máme pro vás připraveny různé varianty a úpravy tohoto populárního koktejlu. Vyzkoušejte například osvěžující verzi s mátou a limetkou, nebo si ho obohaťte o svůj oblíbený ovocný sirup. Možností je nespočet - jednoduše si zvolte podle svých chutí a preference!

Servírování a ozdobení Long Island Drinku

Pro správné servírování a ozdobení Long Island drinku je několik důležitých kroků. Nejprve připravte velký skleněný pohár na whiskey s dvojitou stěnou a naplňte jej ledem. Poté smíchejte 1 díl vodky, ginu, rumu, tequily a citronové šťávy spolu s ½ dílu jednoduchého sirupu a trochou Coca-Cola do koktejlové mísy nebo shakeru.

S míchaným koktejlem naplňte sklenici přes led a pomocí lžičky do něj jemně navrstvěte trochu Blue Curacao likéru pro krásnou modrou barvu. Na vrchol můžete položit lístek máty nebo čerstvé aromatické ovoce jako jsou maliny nebo kiwi pro dokonalé ozdobení.

Takto připravený Long Island Drink je lahodnou osvěžující směsicí, která se hodí pro každou příležitost!

Tipy na doprovodné jídlo k Long Island Drinku

Tipy na doprovodné jídlo k Long Island Drinku

Long Island Drink je osvěžující koktejl, který se skládá z několika druhů alkoholu a citronové šťávy. Pokud hledáte nějaké skvělé doprovodné jídlo pro tento drink, máme pro vás několik skvělých tipů.

Začněme s chipsy a guacamolem. Tento tradiční mexický pokrm bude skvěle ladit s chutí této osvěžující směsi. Pokud preferujete sladší chuť, můžete zvolit ovoce - například ananas nebo jahody.

Pro ty, co mají rádi maso, může být dobrým doplňkem hovězí nebo kuřecí maso na grilu. Pokud máte rádi pikantní jídla, zkuste si připravit nachos s chilli con carne.

A když už jsme u pikantnosti, nemůžeme zapomenout na nachos s hořčicovou omáčkou nebo salsou. Tyto dezerty jsou perfektním doplněním k tomuto lahodnému italsko-americkému koktejlu.

Nakonec bychom Vám chtěli nabídnout delikatesu z moře - mušle. Ty budou vynikajícím společníkem k Long Island Drinku. Pokud preferujete méně pikantní variantu, můžete sáhnout po humusu a chlebových tyčinkách nebo karbanátkách s rajčatovou omáčkou.

Doufáme, že Vám naše tipy na doprovodné jídlo k Long Island Drinku pomohly vybrat si ideální kombinaci pro tuto osvěžující směs alkoholu a citronové šťávy. Dobrou chuť!

Závěr a doporučení pro konzumaci Long Island Drinku

Pokud si přejete vychutnat si Long Island Drink jako skutečný profesionál, doporučujeme dodržovat několik základních pravidel. Nejprve by měla být konzumace tohoto koktejlu určena pouze pro dospělé osoby, které jsou schopny řídit a nepřekročit své limity.

Dále by měl být Long Island Drink považován za poměrně silný koktejl, obsahující směs různých lihovin. Proto je důležité se před jeho konzumací dobře najíst a vypít dostatek vody.

Na závěr bychom Vám chtěli doporučit, aby jste tento popularní koktejl nezkoušeli namíchat sami doma, ale raději si ho objednali od zkušeného barmana v kvalitním baru nebo restauraci. Takto budete mít jistotu, že Vám bude podán nejen s maximálním vkusem, ale i s pečlivou kontrolou nad alkoholovým obsahem.

Publikováno: 05. 06. 2023

Kategorie: kuchyně

Autor: Jiří Havelka

Tagy: long island drink | koktejl