Chivas Regal 12 - Víno pro ducha: Příběh luxusní skotské whisky, která rozproudí vaše smysly

Chivas Regal 12 je jednou z nejvíce známých a oblíbených whisky na celém světě. Tato skotská whisky se vyrábí z kvalitních surovin a prochází náročným procesem destilace, což jí dává jedinečnou chuť a aroma. Chivas Regal 12 má bohatou historii, která sahá až do roku 1801, kdy bratři Chivas začali promýšlet nové postupy při výrobě whisky. Tato značka se stala symbolem luxusu a elegance, často sloužící jako ideální dárek pro milovníky této vynikající pitvy. V tomto článku se podíváme na to, co dělá tento nápoj tak speciálním a proč je mezi spotřebiteli tak oblíbený.

Historie značky Chivas Regal

Historie značky Chivas Regal se datuje až do roku 1801, kdy bratři James a John Chivas začali s provozováním obchodu s luxusními potravinami v Aberdeenu ve Skotsku. V letech následujících se obchod rychle rozvíjel a bratři si získali renomé díky svým kvalitním produktem.

V roce 1843 otevřeli James a John Chivas svůj první sklad na ukládání whisky, což bylo velkým přínosem pro jejich obchod. Brzy se stali dodavatelem whisky pro královskou rodinu a další prominentní osobnosti.

V roce 1909 byl uveden na trh první blend whisky s názvem Chivas Regal 25, který se stal velmi populárním po celém světě. Další úspěšné varianty Chivas Regal Whisky následovaly v průběhu let, ale nejoblíbenější stále zůstává Chivas Regal 12, který je známý pro svoji jemnost, sladkou chuť a kvalitu.

Dnes patří značka Chivas Regal mezi nejprestižnější whisky na světě a je oblíbenou volbou mnoha milovníků této skotské speciality.

Výrobní proces whisky Chivas Regal 12

Výrobní proces whisky Chivas Regal 12 je velmi precizní a zahrnuje několik kroků. Nejdříve se vybírají nejlepší jemné obilniny, které jsou poté drceny. Následuje fermentace, při které se obilný materiál smísí s vodou a kvasnicemi. Vzniklá směs se destiluje a z tohoto procesu vznikne silná alkoholická pálenka. Tato pálenka pak zraje po dobu minimálně 12 let v dubových sudech, aby získala svůj charakteristický aroma a chuť. Poté probíhá finální směšování, kde různé druhy whisky jsou spojeny do jednoho produktu. Výsledkem je lahodná whisky Chivas Regal 12, která patří mezi nejoblíbenější svého druhu na celém světě.

Charakteristika a chuťové vlastnosti whisky Chivas Regal 12

Whisky Chivas Regal 12 je kvalitní skotská whisky s bohatou historií a tradicí. Charakteristickým rysem této whisky je její jemná mírnost, která ji odlišuje od mnoha jiných druhů whisky. Chivas Regal 12 se vyrábí z různých sladů a je směsí několika druhů skotských whisky, což dává tomuto ročníku velmi vyváženou chuťovou paletu s tóny medu, jablek a vanilky. Na patře ucítíte lehkou pikantnost doprovázenou jemným oříškovým aroma. Sklenice s touto whiskou nenabídne pouze nezapomenutelný zážitek pro chuťové pohárky, ale i pro oči - krásné zlatavé zabarvení lahodné tekutiny připomínající broušené drahokamy. Whisky Chivas Regal 12 je ideálním způsobem jak si užít jedinečný skotský nápoj plný slastného okamžiku a špetka luxusu navíc.

Doporučení pro servírování a konzumaci

Pokud si přejete vychutnat Chivas Regal 12 naplno, je důležité dodržovat několik doporučení pro servírování a konzumaci. Za prvé, whisky by měla být podávána v kvalitním sklenici vhodného tvaru, která umožní plně rozvinout aroma a chuťové nuance tohoto nápoje. Dále se doporučuje whisky ochutnávat postupně, ne najednou velkým douškem, abychom si co nejvíce vychutnali její složitou chuť a vůni. Pokud si přejete zkombinovat Chivas Regal 12 s něčím jiným, můžete ji například podávat s kousky ledu nebo s vodou, čímž snížíte její alkoholovost a zvýrazníte dalších chuťové nuance. Celkově platí, že jednotlivé detaily servírování a konzumace jsou závislé na osobních preferencích každého jednotlivce.

Chivas Regal 12 ve světě whisky

Chivas Regal 12 je jednou z nejznámějších značek whisky na světě. Tuto lahodnou skotskou whisky vyrábí společnost Chivas Brothers již od roku 1801 a její kvalita se postupem času stala synonymem pro dokonalost v oblasti whisky. Chivas Regal 12 se velmi dobře hodí k pití samotnému, ale také jako základ pro nejrůznější koktejly. Ať už je Vybraná v nejoblíbenějších cocktailech na světových barech, nebo si ji užívají lidé doma při relaxaci po náročném dni, stále patří mezi nejoblíbenější druhy whisky a není divu - jako lahodná sklizeň aromatu s jemným dochucením vyvolává vzpomínky na chvíle strávené s těmi nejdůležitějšími lidmi v životě.

Ocenění a prestiž značky Chivas Regal

Značka Chivas Regal se pyšní nejen kvalitou svých výrobků, ale také oceněními a prestiží, které jí svědčí. V roce 2019 získala tato značka prestižní cenu "Brand of the Year" od časopisu Whisky Magazine za svůj Chivas Regal 18 Year Old whisky. Toto ocenění potvrdilo pozici značky mezi nejvyhlášenějšími producenty skotské whisky na světě.

Chivas Regal si také vysloužila mnoho dalších ocenění od různých institucí a organizací. V roce 2020 obdržela například ocenění Master Distiller's Selection Award od International Spirits Challenge za svůj Chivas Regal Mizunara Limited Edition whisky.

Tyto ocenění a prestiž dokazují, že značka Chivas Regal dbá nejen na kvalitu svých výrobků, ale také se snaží inovovat a přinášet novinky do oblasti skotské whisky. To je důvodem, proč je oblíbená jak mezi znalci, tak i mezi laiky v oboru destilátů.

Celkově lze říci, že Chivas Regal 12 je kvalitní whisky, která si získala mnoho příznivců po celém světě. Její bohatá chuť a výrazná aroma ji dělají ideálním doplňkem při různých společenských příležitostech. Pokud hledáte vyváženou směs sladových a obilných whisk, kterou si můžete vychutnat samotnou nebo s ledovou vodou či sodou, nemusíte hledat dál. Chivas Regal 12 je skvělou volbou pro milovníky whisky a jistě nezklame vaše očekávání.

Publikováno: 16. 10. 2023

Kategorie: potraviny

Autor: Radka Novotná

Tagy: chivas regal 12 | whisky