Krevavě osvěžující koktejly: Zkuste nové trendy v mixování nápojů!

Bloody

Úvod do koktejlu bloody

Koktejl Bloody patří mezi klasické a nejznámější koktejly vůbec. Jeho charakteristickou ingrediencí je rajský protlak (tomatový džus), což dává nápoji jeho typickou sytě červenou barvu. V kombinaci s vodkou, kořením a dalšími přísadami vzniká osvěžující a chutný koktejl, který se obvykle podává s ledem a ozdobeným stonkem zeleného celeru. Pokud se chystáte na večírek nebo si prostě rádi dopřejete kvalitní drink, určitě byste měli ochutnat tento ikonický koktejl!

Historie vzniku koktejlu

Historie vzniku koktejlu "bloody"

Není pochyb o tom, že koktejl "bloody" patří mezi nejpopulárnější drinky na celém světě. Historie jeho vzniku sahá až do 20. let minulého století, kdy se americký barman Ferdinand "Pete" Petiot pustil do experimentování s novými recepturami.

Jeden z jeho prvních pokusů byl spojením vodka s rajčatovou šťávou, což se ukázalo jako osvěžující kombinace. Nicméně to nebylo až tak zajímavé pro zákazníky, dokud Pete nepřidal důležitou ingredienci - citrusovou šťávu a koření.

Tento nový nápoj, který Pete pojmenoval "Red Snapper", se velmi rychle stal hitem v newyorských barech a později i po celém světě pod názvem "bloody mary". Dnes si ji můžete objednat skoro kdekoli na světě a každý barman má svůj vlastní speciální recept. Ať už ji pijete rádi na brunch, jako osvěžení nebo s přáteli večer u baru - jedno je jisté: koktejl "bloody" je stálou ikonou mixologie.

Základní složky koktejlu bloody

Pokud chcete vytvořit dokonalý koktejl bloody, musíte nejdříve zvládnout základní složky, které mu dodají ten správný charakter a chuť. Mezi tyto složky patří kvalitní vodka, čerstvě vymačkaný džus ze surových rajčat, ocet, Worcestershire omáčka a tabasco omáčka. Tyto složky se potom míchají v shakeru s ledem a servírují se vychlazené. Samozřejmě můžete přidat i další koření jako například pepř, česnek nebo bazalku, aby váš bloody koktejl zaujal ještě více chuťových pohárků vašich hostů.

Různé varianty receptu na koktejl bloody

Různé varianty receptu na koktejl bloody

Koktejl bloody patří mezi nejoblíbenější koktejly na světě. Ačkoliv existuje mnoho způsobů, jak tento koktejl připravit, v základu se jedná o kombinaci vodky, rajčatové šťávy a koření. Každý barman má ale svůj vlastní recept, kterým jim jejich zákazníci chválí.

Zde přinášíme několik různých variant receptu na koktejl bloody:

1) Klasický bloody - vodka, rajčatová šťáva, Worcestershireská omáčka, tabasco, sůl a pepř.

2) Bloody Maria - Tequila místo vodky, rajčatová šťáva a citrusové plody.

3) Bloody Caesar - Vodka, Clamato (koktejl ze šťávy z upravených krevet), strouhaný křen a zelenina podle chuti.

4) Bloody Bull - Kombinace hovězího vývaru a rajčatové šťavy do klasického mixu s vodkou.

Každý jeden z těchto receptů si zaslouží být vyzkoušen pro jeho unikátní chuť a specifické ingredience. Tak si vyberte svoji oblíbenou variantu a užijte si osvěžující bloody koktejl!

Jak správně servírovat koktejl bloody

Jak správně servírovat koktejl bloody

Koktejl bloody je populární drink, který si získal srdce mnoha lidí. Pro jeho přípravu potřebujete několik ingrediencí a správnou techniku servírování. Zde je návod, jak připravit koktejl bloody jako profesionál:

1. Ingredience: Vodka, rajčatový džus, worchesterská omáčka, citronová šťáva, tabasco omáčka, sůl a pepř.

2. Připravte si vysoký skleničku na koktejly a postupně do ní nalijte všechny ingredience nad sebou.

3. Jemně promíchejte směs pomocí míchačky nebo lžičky.

4. Přidejte ledové kostky a ozdobte koktejl kouskem citronu nebo olivou.

5. Hotovo! Podávejte s brčkem a užijte si svůj osvěžující koktejl bloody!

Nyní víte, jak jednoduše připravit lahodný koktejl bloody a udělat dojem na své hosty. Bon appétit!

Doporučení na doplňkové ingredience k koktejlu

Doporučení na doplňkové ingredience k koktejlu "bloody":

Koktejl "bloody" je klasickým drinkem, který se skládá z vodky a rajčatového džusu. Nicméně, pokud chcete obohatit jeho chuť a udělat z něj nezapomenutelnou záležitost, můžete zkusit přidat některé z těchto doplňkových ingrediencí:

- Worcesterská omáčka: dodá koktejlu pikantní chuť a výraznou kořenitost.

- Tabasco: pro ty, kteří milují pálivost, přidejte pár kapek této ostré omáčky.

- Zelenina: nakrájené okurky, stonkový celer nebo paprika mohou být skvělými doplňky do koktejlu.

- Citrusové plody: přidání citronu nebo limetky dodá koktejlu svěžest a kyselost.

Při experimentování s tímto koktejlem nezapomeňte dodržovat správné poměry mezi ingrediencemi a užít si lahodnou chuť vašeho vlastního "bloody".

Nejlepší příležitosti pro pití koktejlu bloody

Pokud jste milovníkem koktejlů a hledáte něco trochu více pikantního, než je klasický Martini nebo Cosmopolitan, neváhejte vyzkoušet koktejl Bloody. Tento osvěžující drink na bázi vodky a rajčatového džusu je ideální pro ty, kdo hledají osvěžení po dlouhém dni. Abychom vám usnadnili hledání té nejlepší příležitosti pro pití tohoto oblíbeného koktejlu, přinášíme vám seznam míst, kde si ho můžete dopřát s tím správným šmrncem: od moderních barů a klubů po útulné hospody a restaurace ve stylu 20. let minulého století. Tak co čekáte? Veďte své chuťové buňky na cestu do světa koktejlů a objevujte nové chutě s bloody!

Závěr a doporučení pro ochutnání koktejlu bloody.

Pokud jste fanouškem silnějších drinků, rozhodně si vyzkoušejte koktejl bloody. Jeho unikátní chuť a vysoký obsah alkoholu udělají dojem na každého milovníka koktejlů.

Pro nejlepší zážitek doporučujeme použít kvalitní ingredience a dodržovat správné poměry. Kromě klasických složek jako je vodka, rajčatový džus a worchestrová omáčka, můžete do koktejlu přidat i další ingredience podle své chuti.

Aby byla chuť koktejlu opravdu intenzivní, doporučujeme použít čerstvé koření jako je bazalka, tymián nebo rozmarýn. Završit koktejl pak může syrové maso nebo slanina.

Nenechte se odradit krvelačným jménem tohoto drinku – pokud máte rádi pikantní nápoje s vysokým obsahem alkoholu, zkuste si ochutnat koktejl bloody již dnes!

Publikováno: 29. 05. 2023

Kategorie: potraviny

Autor: Zdislava Vodičková

Tagy: bloody | koktejl