Zacapa rum: Tento klenot z Karibiku vás okouzlí svou lahodností

Zacapa Rum

Úvod do problematiky rumu

Úvod do problematiky rumu

Rum patří mezi nejpopulárnější alkoholické nápoje na světě a má dlouhou historii, která sahá až do 17. století. Známý je zejména jako oblíbený doplněk koktejlů či nápoj pro oslavu speciálních příležitostí.

V této introdukci se zaměříme na jednu konkrétní značku rumu – zacapa rum. Zacapa je mimořádným rumem s bohatou historií, který se vyrábí z cukrové třtiny ve státě Guatemala.

Budeme se zabývat jeho výrobou - od sběru cukrové třtiny až po konečnou fázi, kdy je rum zralý k pití. Naučíme se také rozlišovat různé druhy rumu dle jejich stáří, chuťových palet i regionů původu.

Pokud milujete exotické nápoje, oceníte tento úvodní text o tomto zajímavém a jedinečném druhu alkoholu.

Historie výroby rumu

Historie výroby rumu sahá až do 17. století, kdy se začala na Karibských ostrovech pěstovat cukrová třtina pro výrobu cukru. Zbytek z třtiny byl nazýván melasa a nebyl považován za nic důležitého. Avšak, brzy se ukázalo, že melasa může sloužit k výrobě alkoholu, zejména rumu.

V roce 1976 Pedro Sánchez zaměřil svou pozornost na produkci karibského rumu a založil destilerii Zacapa Rum na Guatemale. Snažil se najít ideální podmínky pro výrobu rumu, který by představoval ty nejlepší chutě a aroma.

Dnes je Zacapa Rum znám po celém světě jako jedna z nejvyhlášenějších značek luxusního rumu. Destilát je vyroben s použitím špičkových metod, které umožňují plně vyzrát jejich prvotřídní tóny. Každý jedinečný druh Zacapa Rum má svou vlastní historii a legendy čerpající ze skvělých ingrediencí, které jsou použity při jeho výrobě.

Historie výroby Zacapa Rumu pokračuje stále dál a společnost se snaží dál rozvíjet své metody, aby zajistila, že každá láhev bude mít ty nejlepší chutě a aroma.

Typy rumu a jejich charakteristiky

Typy rumu a jejich charakteristiky u zacapa rumu

Rum je alkoholický nápoj s původem v Karibiku, který se dnes vyrábí po celém světě. Zacapa rum pochází z Guatemaly a patří mezi nejlepší a nejoblíbenější rums na světě.

Existuje mnoho typů rumu s různými charakteristikami. V případě zacapa rumu můžeme říci, že jde o vysoce kvalitní tuzemský rum s bohatou chutí a aromatem.

Zacapa rum se vyrábí ze speciálně vybraných cukrových třtin a je dozráván v dubových sudech, které jsou předtím poslány na horu pod sopkou. Tento proces mu dodává jedinečnou chuť, která se skládá z vanilky, kakaa a ovocných tónů.

Pokud hledáte luxusní rum pro vaše drinky nebo jako dar pro vaše blízké, zacapa rum rozhodně stojí za to vyzkoušet.

Výroba rumu - proces a suroviny

Výroba rumu je fascinujícím procesem, který spojuje tradici a umění. Proces začíná s výběrem správných surovin, jako jsou cukrová třtina, melasa nebo šťáva z cukrového trsu. Poté se suroviny fermentují a destilují, aby se získal alkoholický nápoj. Následuje důležitý krok - stárnutí rumu v sudech z dubového dřeva. Tento proces dodává rumu unikátní aroma a chuť.

Pokud hledáte perfektní rum, zkuste zacapa rum - lahodný drink pocházející z Guatemaly. Zachycuje kouzlo Karibiku a nabízí dokonalou kombinaci sladkosti a koření. Vyrobený z nejlepších surovin a s velkou péčí o každý detail, zacapa rum jistě uspokojí i ty nejnáročnější gurmány.

Oblíbené koktejly s rumem

Oblíbené koktejly s rumem

Zacapa rum je jedním z nejoblíbenějších druhů rumu, který se v poslední době těší velké oblibě mezi mixology i laickou veřejností. Pokud si rádi dopřáváte osvěžující koktejly s lehkým alkoholovým závanem, přinášíme vám několik skvělých receptů na oblíbené koktejly s tímto lahodným rumem.

- Zacapa Mojito: Smíchejte 50 ml Zacapa rumu, 8 lístků máty, 20 ml limetkové šťávy a 10 ml jednoduchého sirupu. Přidejte nastrouhaný led a dolijte perlivou vodu. Ozdobte lístkem máty a plátkem limetky.

- Zacapa Daiquiri: V shakeru smíchejte 50 ml Zacapa rumu, 20 ml limetkové šťávy a 10 ml jednoduchého sirupu. Přidejte ledové kousky a dobře protřepete. Podle chuti můžete přidat trochu více sirupu nebo šťávy.

- Zacapa Old Fashioned: Vyskládejte do sklenice ledové kousky a zalijte 50 ml Zacapa rumu. Přidejte lžičku javorového sirupu a dvě kapky angostury. Pomalu promíchejte a ozdobte plátkem pomeranče.

Ať už preferujete sladké, ovocné nebo klasické koktejly, s Zacapa rumem si užijete ty nejlepší chvíle po dlouhém dni. Na zdraví!

Jak správně degustovat rum

Jak správně degustovat rum

Rum patří mezi nejpopulárnější alkoholické nápoje na světě a jeho chuťový rozsah může být velmi rozmanitý. Pokud chcete opravdu vychutnat zacapa rum, je důležité se naučit, jak správně degustovat tuto lahodnou pochoutku.

Prvním krokem je vzhled - zkontrolujte barvu rumu. Zacapa rum by měl mít temnou a bohatou barvu. Poté se zaměřte na vůni. Kvalitní rum by měl vonět po sladkých tónech karamelu, vanilky a koření.

Dalším krokem je ochutnání - vezměte si menší doušek a nechte ho pomalu projít ústy. Nehltajte ho na jeden zátah! Bude se Vám tak lépe rozvíjet chuťový profil tohoto rumu. Zacapa rum má jemnou nasládlou chuť s kořenitým akcentem a delikátním kakaovým dozvukem.

Na konci si dejte pozor na finiš - ten by měl být dlouhý a příjemný s lehkým popelavým nádechem po doutníku.

Sledováním těchto jednoduchých kroků se stanete pokročilými degustátory rumu a budete schopni si pochutnat na lahodné lahvičce zacapa rumu.

Rum v kuchyni - recepty s rumem

Rum v kuchyni - recepty s rumem

Zacapa rum je jedním z nejlepších rumů na světě a jeho aroma a chuť můžete využít i při vaření. Pokud máte rádi koktejly, určitě si oblíbíte i tyto skvělé recepty s rumem. Zacapa rum dodá každému jídlu specifickou chuťovou notu a udělá z něj lahodný a originální zážitek pro vaše chuťové buňky. Přinášíme vám několik inspirativních receptů na jídla, které můžete s pomocí Zacapa rumu snadno připravit doma. Uvidíte, že bude stát za to ochutnat!

Zdravotní benefity rumu

Zdravotní benefity rumu jsou mnohdy neznámé a přehlížené. Zacapa rum však přináší řadu pozitivních účinků na náš organismus. Mimo jiné podporuje trávení, zlepšuje krevní oběh a pomáhá snižovat hladinu stresových hormonů. Díky obsahu antioxidantů také podporuje imunitu a chrání naše tělo před volnými radikály. Zacapa rum proto není pouze lahodným nápojem, ale i zdrojem zdravotních benefitů pro naše tělo.

Závěr a doporučení rumů k ochutnání.

Po prozkoumání několika druhů rumu jsme dospěli k závěru, že Zacapa Rum stojí za to vyzkoušet. Tento rum se vyrábí z cukrové třtiny a je zralý 23 let ve speciálních dubových sudech, které dodávají nápoji jemnou a sladkou chuť. Doporučujeme tento rum ochutnat na lzíci, abyste si mohli plně vychutnat jeho bohaté aroma a charakteristický příjemný dozvuk. Dále bychom doporučili také tyto rums: Havana Club Añejo Especial, Mount Gay Eclipse a Diplomático Reserva Exclusiva. Každý z nich má svůj jedinečný charakter a stojí za to je ochutnat!

Publikováno: 26. 04. 2023

Kategorie: potraviny

Autor: Radka Novotná

Tagy: zacapa rum | rum